18.05.2021

Навчання по тактиці гасіння лісової пожежі

       Державним підприємством «Кролевецьке лісомисливське господарство» 14.05.2021р. о 10 год. проведено навчання по тактиці гасіння лісової пожежі. На навчанні були присутні  в/о інженера з охорони та захисту лісу Олександр Жадан, інженер лісових культур Тетяна Будик, начальник сектору забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій в Кролевецькому районі Олексій Груша,  лісничий Хрещатинського лісництва Сергій Гаврилко та лісова охорона ДП «Кролевецьке ЛМГ».

     Були задіяні  пожежний автомобіль ГАЗ-66 АЦ 30 та пожежний автомобіль ЗІЛ -131 та  трактор МТЗ-82 з плугом ПКЛ-70. Також до навчання залучались МПК с.Обтово на базі автомобіля ГАЗ – 53 та МПК с. Реутинці на базі автомобіля ГАЗ – 66. В працівників державної лісової охорони на озброєнні 3 ранцевих вогнегасники та лопати.

   Навчання проводилось в  кварталі 46 Хрещатицького л-ва.

  За сценарієм, умовно трапилась пожежа на рубці головного користування і задача – не допустити її поширенню.  При виявленні пожежі по системі відео спостереження на місце виїхав автомобіль лісової охорони з засобами пожежогасіння (ранцеві вогнегасники та лопати). Крім того з центральної садиби лісгоспу виїхали 2 пожежних автомобіля для гасіння. На місці уявної пожежі також був задіяний трактор, який зробив мінералізовану смугу для локалізації площі пожежі та не допущення поширенню на лісові культури.  В той час коли пожежні автомобілі  гасили пожежу по фронту,  лісова охорона ранцевими вогнегасниками не давала вогню поширитись по флангам. Коли стало зрозуміло , що для гасіння потрібні додаткові сили, були задіяні МПК с. Реутинці та с. Обтово.

    Бійці та інші учасники гасіння працювали на відстані бачення один від одного.  Всі учасники тактичних навчань  працювали злагоджено, впевнено, «без гарячки», що дало змогу швидко загасити та не допустити поширення пожежі в лісовий масив.