10.02.2021

Таксація тварин

Днями у мисливських угіддях Кролевецького лісомисливського господарства проводився зимовий облік диких мисливських тварин та птахів .

Даний захід обов’язково проводиться мисливськими господарствами, користувачами мисливських угідь щорічно, після закінчення мисливського сезону. Підрахунок можна проводити шляхом спостереження за рухом тварин, шумовим прогоном, підрахунком слідів на сніговому покрові та опитуванням жителів, які мешкають поблизу мисливських угідь.

Для проведення мисливської таксації було залучено  представників лісової охорони, спеціалістів природно-заповідного фонду та біоресурсів департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської ОДА, представників Державної екологічної інспекції в Сумській області та управління Держпродспоживслужби.

Завдяки низки біотехнічних  міроприємств, злагодженої роботи  єгерів та сприятливих погодних умов, кількість диких тварин збільшилась в порівнянні з минулим роком.

Кожне мисливське господарство може функціонувати лише за умови достовірних оперативних даних про свої ресурси диких мисливських тварин, що перебувають у стані природної волі. Важливим завданням ведення мисливського господарства є збереження оптимальної кількості тварин і створення для них сприятливих умов. Надмірна, нерегульована чисельність тварин може принести значну шкоду лісовим насадженням.