27.05.2021

У розпалі робота з догляду за лісовими культурами.

Протягом всього календарного року не припиняється робота лісівників з догляду за лісовими культурами, а у ДП «Кролевецьке ЛМГ» ще й приділяється велика увага рослинному та тваринному світу.

Наразі ж, із встановленням тепла та підвищеною вологістю, роботи в лісі побільшало, адже вся рослинність розпочала свій бурний ріст, тож не покладаючи рук лісові господарі приділяють багато уваги боротьбі із бур’янами та небажаною рослинністю.

Так, працівниками підприємства здійснюються заходи із створення сприятливих умов для росту і розвитку деревних порід, сприяння поліпшенню водного режиму, а також режиму живлення і освітлення лісових культур. Всі ці заходи виконуються як вручну, так і за допомогою механічних засобів, таких як сікор, мульчер тощо.

Зауважимо, що мульчерами на сьогодні забезпечені майже всі лісництва підприємства, а сікори та інший необхідний інвентар закуплені в достатній кількості.

Проте, найголовнішим є безцінний, важкий труд працівників підприємства, які не дивлячись на підвищення температури повітря, появу кліщів, комарів та інших комах, які можуть зашкодити здоров’ю людини, з ранку до вечора плекають лісові багатства Кролевеччини.

На сьогоднішній день підприємством вже здійснено необхідні роботи із догляду за лісовими культурами на площі понад 130 га.

Кількість, тривалість і строки доглядів визначаються типом лісорослинних умов, способом обробітку грунту, методом і способом створення лісових культур, і, звісно, погодно-кліматичними умовами. Своєчасний догляд за лісовими культурами – це надзвичайно важливо в роботі лісівника, адже від цього залежить приживлюваність і ріст лісових культур. Знищення бур’янів та трави до того ж знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.